Title Image

“ZAČNI MILOVAT TANEC
V SOBĚ A I SEBE V TANCI” Eva Severin, zakladatelka LEKCE TANCE online

Předávám radost
prostřednictvím tance

Svoje životní poslání jsem objevila poměrně brzy. Miluji
tanec, ráda se neustále vzdělávám a baví mě
předávat své know-how, dovednosti a získané informace dál. Tanec pro mě znamená radost, ženskost a bytí v přítomnosti. Je pro mne jedním ze zdrojů energie, dostávám se skrze něj do flow a cítím se tak příjemně ve svém těle, které je protažené a posílené. Zkrátka se díky tanci cítím se vitálně, šťastně.
22

LET

se aktivně věnuji tanci

20

LET

tanec vyučuji

18

LET

tančím Salsu a postupně další karibské tance

10

LET

jsem formovala taneční fitness program inFLOW&FIT

JAKÉ BYLY
TANEČNÍ ZAČÁTKY

Vždy jsem byla spíše klukem. Rodiče byli hodně překvapení, že místo očekávaného Leška se narodila holčička. Já však nevědomě stála v roli chlapce. Hrála jsem si autíčky, kamarádila se spíš s kluky, a hlavně jsem neměla ráda sukně a šaty.

První zajiskření, kdy se ve mně začala probouzet skrytá dívka, bylo ve 14 letech, kdy jsem se s kamarádkou přihlásila do tanečního klubu. Nechybělo málo a místo na latinskoamerického tance, jsem začala chodit do fotbalového týmu.

 “Ty, takový kluk a budeš tancovat?” divili se doma.

Tancování mi překvapivě šlo. Jako jedna z mála jsem brzy “dostala” tanečního partnera (bylo jich málo a byli na příděl :D) a tak jsem nazula podpatky a nechal jsem si ušít šaty (kostým) na taneční soutěže.

Na parketě dívka, mimo parket ten mě více známy kluk v jeans či teplácích.

Tanec mě bavil. Přestěhovala jsem se za novým tanečním partnerem z malého města do Prahy a začala jsem se tanci věnovat velmi intenzivně. Každé mé další šaty byly krásnější a ženštější, make-up výraznější. Byla to ale nasazená maska. V civilu jsem byla stále spíše klukem.

Z latinskoamerických tanců, ve kterých jsem se protančila do nejvyšší výkonnostní třídy M a sklízela jsem mnoho úspěchů i v oblasti plesových choreografií, jsem ale poměrně krátce po žití ve velkoměstě doslova utekla k hip-hopu.

Tepláky, kšiltovky, pánská trička vel. xl, tenisky, hudba černošských ghett a chlapské tancování. Cítila jsem se v tom dobře a přeci jen toto jsem byla přirozenější já. Nebo aspoň tak jsem to v tu chvíli cítila. Už jsem zase byla kluk nejen v civilu, ale i na pódiu a tanečním parketu.

Troufám si tvrdit, že kdyby tenkrát v mém malém rodném městě podobné tancování někdo vyučoval, určitě bych jej za latinskoamerické tance vyměnila mnohem dříve.

V každé z nás je tanečnice. Objev ji, probuď, rozpohybuj.
Bude mi ctí být tvojí průvodkyní.

MÁ VNITŘNÍ ŽENA SE ZAČALA HLÁSIT KE SLOVU.

Mezi lekcemi hip-hopu jsme občas zašla na hodiny Salsy. Brala jsme to jako náhradu za latinu, kterou jsme tančit přestala, a ke které jsem se už v tak vysoké intenzitě, jakou vyžaduje, vrátit nechtěla. 

Obout si střevíčky, šaty, jít do klubu a tančit s mužem – jednou za čas to bylo fajn. Ale stále jsem to nebyla já. Necítila jsem se na podpatcích a v sukni přirozeně. Měla jsem pocit, že v civilu mi to nesluší.

Žena ve mě začala mít více prostoru se projevit, až díky pracovním nabídkám v oblasti choreografie, kterým jsem se začala věnovat čím dál více. Hip-hop pomalu přecházel do pozadí, zřejmě věkem a mým zráním.

Zpětně vnímám, jak jsem si postupně – mezi 20 a 30 rokem svého života, začala být více vědoma sebe sama. Začala jsem milovat svoje tělo, cítila jsem se v něm příjemně. Už nebyl důvod ho schovávat do vytahaného oblečení a začala jsem se konečně vnímat jako žena. Opravdová žena – nejen v roli na jevišti, ale i ve skutečném životě. 

Zabydlela jsme se v šatech a sukních a cítím se v nich příjemně, krásně. Můj taneční projev je také už téměř vždy ryze ženský.

Já, takový kluk, jsme se protančila do ženy. Tanec byl podstatnou součástí procesu, díky němuž jsem v sobě ženskost probudila, a i díky tanci se již mnoho let dennodenně jako žena cítím.

Pro ženy vedu lekce sólové Salsy a dalších karibských tanců.
Pro muže a jejich partnerky nabízím kurzy párové Salsy.
Nebo se zapoj do mého tanečního fitness program inFLOW&FIT.

ÚSPĚCHY NA
TANEČNÍ CESTĚ

  • vystudovala jsem kurz při FTVS: lektorka tanečních disciplín II. třídy
  • jsem spoluzakladatelka a v letech 2000–2005 jsem byla jedna z trenérů a choreografů Tanečního studia Ridendo Hlinsko
  • byla jsem jednou ze zakládajících členů taneční skupiny A-Force, její aktivní tanečnicí, spoluchoreografkou a hlavní trenérkou juniorské skupiny
  • založila jsem taneční skupinu Bailadoras specializující se na Salsu a další karibské tance, která funguje od roku 2012
  • podílela jsem se na tvorbě několika muzikálových a divadelních představení,
  • 15 let jsem lektorkou v největším tanečním centru v ČR v Centru tance
  • Salsu jsme se učila od Kubánských učitelů působících v ČR, 2x jsem navštívila Kubu
  • se svým tehdejším tanečním partnerem jsem se protančila do semifinále na ME v Salse
  • tančila jsem v nejvyšší výkonnostní třídě M v latinskoamerických tancích

TĚŠÍM SE NA TEBE V ONLINE KURZU. TANČÍME NA ŽIVO V SOUKROMÉ SKUPINĚ NA FACEBOOKU. PŘIDEJ SE.

POŘIĎ SI PŘEDTOČENÉ LEKCE A TANCUJ SE MNOU KDYKOLIV, ODKUDKOLIV A KOLIKRÁT CHCEŠ.