Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

Title Image

“ZAČNI MILOVAT TANEC
V SOBĚ A I SEBE V TANCI” Eva Severin, zakladatelka LEKCE TANCE online

Předávám radost
prostřednictvím tance

Svoje životní poslání jsem objevila poměrně brzy. Miluji
tanec, ráda se neustále vzdělávám a baví mě
předávat své know-how, dovednosti a získané informace dál. Tanec pro mě znamená radost, ženskost a bytí v přítomnosti. Je pro mne jedním ze zdrojů energie, dostávám se skrze něj do flow a cítím se tak příjemně ve svém těle, které je protažené a posílené. Zkrátka se díky tanci cítím se vitálně, šťastně.
22

LET

se aktivně věnuji tanci

20

LET

tanec vyučuji

18

LET

tančím Salsu a postupně další karibské tance

10

LET

jsem formovala taneční fitness program inFLOW&FIT

JAKÉ BYLY
TANEČNÍ ZAČÁTKY

Vždy jsem byla spíše klukem. Rodiče byli hodně překvapení, že místo očekávaného Leška se narodila holčička. Já však nevědomě stála v roli chlapce. Hrála jsem si autíčkama, kamarádila se spíš s klukama, a hlavně jsem neměla ráda sukně a šaty.

První zajiskření, kdy se ve mně začala probouzet skrytá dívka, bylo ve 14 letech, kdy jsem se s kamarádkou přihlásila do tanečního klubu. Nechybělo málo a místo na latinskoamerického tance, jsem začala chodit do fotbalového týmu. “Ty, takový kluk a budeš tancovat?”, divili se doma.

Ale já se nedala a tancování mi překvapivě i šlo. Jako jedna z mála jsem brzy “dostala” tanečního partnera. Ano, bylo jich málo a byli na příděl :D.  A tak jsem nazula podpatky a nechal jsem si ušít první kostým na taneční soutěže.

NA PARKETĚ DÍVKA, MIMO NĚJ ALE KLUK V BOTASKÁCH A DŽÍNÁCH

 “Ty, takový kluk a budeš tancovat?” divili se doma.

Tancování mi překvapivě šlo. Jako jedna z mála jsem brzy “dostala” tanečního partnera (bylo jich málo a byli na příděl :D) a tak jsem nazula podpatky a nechal jsem si ušít šaty (kostým) na taneční soutěže.

Na parketě dívka, mimo parket ten mě více známy kluk v jeans či teplácích.

Tanec mě bavil. Přestěhovala jsem se za novým tanečním partnerem z malého města do Prahy a začala jsem se tanci věnovat velmi intenzivně. Každé mé další šaty byly krásnější a ženštější, make-up výraznější. Byla to ale nasazená maska. V civilu jsem byla stále spíše klukem.

Z latinskoamerických tanců, ve kterých jsem se protančila do nejvyšší výkonnostní třídy M a sklízela jsem mnoho úspěchů i v oblasti plesových choreografií, jsem ale poměrně krátce po žití ve velkoměstě doslova utekla k hip-hopu.

Tepláky, kšiltovky, pánská trička vel. xl, tenisky, hudba černošských ghett a chlapské tancování. Cítila jsem se v tom dobře a přeci jen toto jsem byla přirozenější já. Nebo aspoň tak jsem to v tu chvíli cítila. Už jsem zase byla kluk nejen v civilu, ale i na pódiu a tanečním parketu.

Troufám si tvrdit, že kdyby tenkrát v mém malém rodném městě podobné tancování někdo vyučoval, určitě bych jej za latinskoamerické tance vyměnila mnohem dříve.

V každé z nás je tanečnice. Objev ji, probuď, rozpohybuj.
Bude mi ctí být tvojí průvodkyní.

MÁ VNITŘNÍ ŽENA SE ZAČALA HLÁSIT KE SLOVU.

Mezi lekcemi hip-hopu jsme občas zašla na hodiny Salsy. Brala jsme to jako náhradu za latinu, kterou jsme tančit přestala, a ke které jsem se už v tak vysoké intenzitě, jakou vyžaduje, vrátit nechtěla. 

Obout si střevíčky, šaty, jít do klubu a tančit s mužem – jednou za čas to bylo fajn. Ale stále jsem to nebyla já. Necítila jsem se na podpatcích a v sukni přirozeně. Měla jsem pocit, že v civilu mi to nesluší.

Žena ve mě začala mít více prostoru se projevit, až díky pracovním nabídkám v oblasti choreografie, kterým jsem se začala věnovat čím dál více. Hip-hop pomalu přecházel do pozadí, zřejmě věkem a mým zráním.

Zpětně vnímám, jak jsem si postupně – mezi 20 a 30 rokem svého života, začala být více vědoma sebe sama. Začala jsem milovat svoje tělo, cítila jsem se v něm příjemně. Už nebyl důvod ho schovávat do vytahaného oblečení a začala jsem se konečně vnímat jako žena. Opravdová žena – nejen v roli na jevišti, ale i ve skutečném životě. 

Zabydlela jsme se v šatech a sukních a cítím se v nich příjemně, krásně. Můj taneční projev je také už téměř vždy ryze ženský.

Já, takový kluk, jsme se protančila do ženy. Tanec byl podstatnou součástí procesu, díky němuž jsem v sobě ženskost probudila, a i díky tanci se již mnoho let dennodenně jako žena cítím.

Pro ženy vedu lekce sólové Salsy a dalších karibských tanců.
Pro muže a jejich partnerky nabízím kurzy párové Salsy.
Nebo se zapoj do mého tanečního fitness program inFLOW&FIT.

ÚSPĚCHY NA
TANEČNÍ CESTĚ

 • vystudovala jsem kurz při FTVS: lektorka tanečních disciplín II. třídy
 • jsem spoluzakladatelka a v letech 2000–2005 jsem byla jedna z trenérů a choreografů Tanečního studia Ridendo Hlinsko
 • byla jsem jednou ze zakládajících členů taneční skupiny A-Force, její aktivní tanečnicí, spoluchoreografkou a hlavní trenérkou juniorské skupiny
 • založila jsem taneční skupinu Bailadoras specializující se na Salsu a další karibské tance, která funguje od roku 2012
 • podílela jsem se na tvorbě několika muzikálových a divadelních představení,
 • 15 let jsem lektorkou v největším tanečním centru v ČR v Centru tance
 • Salsu jsme se učila od Kubánských učitelů působících v ČR, 2x jsem navštívila Kubu
 • se svým tehdejším tanečním partnerem jsem se protančila do semifinále na ME v Salse
 • tančila jsem v nejvyšší výkonnostní třídě M v latinskoamerických tancích

TĚŠÍM SE NA TEBE V ONLINE KURZU. TANČÍME NA ŽIVO V SOUKROMÉ SKUPINĚ NA FACEBOOKU. PŘIDEJ SE.

POŘIĎ SI PŘEDTOČENÉ LEKCE A TANCUJ SE MNOU KDYKOLIV, ODKUDKOLIV A KOLIKRÁT CHCEŠ.